Projekty międzynarodowe w naszej szkole

Szczegóły

Projekty międzynarodowe realizujemy w szkole podstawowej już od 2010, jednak ten rok jest wyjątkowy - mamy aż 3 projekty Erasmus+, na które otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. A oto one:

  1. Kontynuujemy projekt “Create, share, learn” do sierpnia 2020 roku. Uczniowie poznają tajniki robotyki, drukowania 3D i majsterkowania. Już pracowaliśmy z urządzeniami Raspberry PI ucząc się programowania w aplikacji Scratch. Odwiedziliśmy naszych partnerów projektu we Włoszech, Portugalii i Grecji. Niebawem, bo już 21 października rozpocznie się wizyta u nas, a na wiosnę mamy wyjazd do Rumunii i Bułgarii. Tak więc jeszcze sporo przed nami.

Można odwiedzić naszego bloga projektu: https://createwithraspberrypi.home.blog/

oraz twinspace pod adresem: https://twinspace.etwinning.net/65400/home

 

  1. Od 1 września rozpoczynamy projekt “The Green Planet Film Festival”, gdzie główną tematyką jest ochrona środowiska. Wszelkie nasze prace związane z tym tematem będziemy nagrywać i tworzyć  filmiki. Naszymi partnerami projektu jest Hiszpania, Portugalia i Włochy. Będzie ciekawie.

Na razie jest tylko twinspace pod asdresem: https://twinspace.etwinning.net/85585/home

 

  1. I jeszcze jeden :) Be Smart, czyli “Be Supportive Mindful Active Responsible Tolerant”, w którym uczniowie poprzez interdyscyplinarne nauczanie będą rozwijać swoje wielorakie inteligencje - każdy znajdzie coś dla siebie, bo każdy jest inny, ma swój styl uczenia się, swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Grupę partnerską tworzą szkoły z Litwy, Turcji, Rumunii i Północnej Macedonii. I twinspace projektu to:

https://twinspace.etwinning.net/93202/home

Teraz czeka nas ciężka, ale jakże interesująca i kreatywna praca.   

   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER