Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

Szczegóły

W dniu 28 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy pod tytułem Pocałuj żabkę w łapkę, czyli o przygodach zwierzątek z cyklu książek Klinika pod Boliapką i Zaopiekuj się mną. Wzięła w nim udział jedna osoba - Izabela Banach z kl. 4b.

Gratulujemy serdecznie Izabeli, która zdobyła I miejsce.

KONKURS RECYTATORSKI W NASZEJ SZKOLE

Szczegóły

Dnia 18 marca w szkolnej bibliotece odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu recytatorskiego Wrażliwość na słowa  w trzech kategoriach wiekowych. Wśród licznie przybyłych recytatorów, którzy prezentowali naprawdę wysoki poziom artystyczny, wyłoniono zwycięzców.

W kategorii klas I-III:

- miejsce pierwsze zajął Adam Kwapis- uczeń klasy 1a,

- miejsce drugie przyznano Milenie Dzierla -Waśko z klasy 2b,

- miejsce III przypadło w udziale- Jakubowi Sozańskiemu z kl.3b,

- wyróżnienia zdobyli:  Wiktoria Poloczek,Zuzanna Karasiewicz,Sylwia Kupny, Maja Pasieka,Maja Kachel.

W kategorii klas IV-VI przyznano następujące nagrody:

- miejsce I- Lena Karmańska z kl. 6b,

- miejsce II- Alicja Gryc z kl. 4c,

- miejsce III- Zofia Ulfik,

-wyróżnienia:Emilia Skiba, Zuzanna Lerche, Julia Paruzel.

W kategorii klas VII-VIII + III gimnazjum wyróżniono:

- Zofię Golaś, która zajęła miejsce I,

- Michalinę Kurzac, która zajęła miejsce II,

- Małgorzatę Pietrek, która zajęła miejsce III.

Osoby, które zajęły I i II miejsce w swojej kategorii przeszły do następnego etapu i dnia 26 marca będą brały udział w gminnym konkursie recytatorskim.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniały koncert poezji i prozy.  Zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

p. Izabela Kamińska

 

 

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Lublińcu

Szczegóły

W dniu 07 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zmaganiach o tytuł  mistrza ortografii w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lublińcu. Wzięło w nim udział 55 uczestników z powiatu lublinieckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jeziorowska, Wiktoria Krus, Szymon Parys, Agata Masoń, Agata Machoń i Magdalena Szot. Uczestnicy konkursu napisali dyktando w dwóch kategoriach wiekowych: klasy młodsze 4-6 i klasy starsze 7-8 i 3 gimnazjum. Po zmaganiach ortograficznych odbył się poczęstunek i wręczenie dyplomów za udział. Mistrza Ortografii Powiatu Lublinieckiego poznamy w dniu 14 marca 2019 r. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację!

 

Drzwi otwarte dla przedszkolaków

Szczegóły

Serecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów i zainteresowanych rodziców na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 20 marca 2019r. o godzinie 9:30 w naszej szkole

 

Koty w literaturze - międzyszkolny konkurs na lapbooka

Szczegóły

6 lutego 2019 r. o godz. 12.00 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników międzyszkolnego konkursu na lapbooka pt. „Koty w literaturze”. Konkurs zorganizowany został w ramach Światowego Dnia Kota przypadającego na dzień 17 lutego.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Antonina Grześków z kl. 5a. Tosia wykonała pracę dotyczącą “kociej serii”  Erin Hunter “Wojownicy”. Niestety uczennicy nie udało się zająć żadnego miejsca w konkursie, jednak już sam udział i reprezentacja szkoły wśród 47 uczestników było dużym wyróżnieniem.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo, a nauczyciele podziękowania. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli podziwiać swoje prace na wystawie zorganizowanej w czytelni naukowej Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Tosi serdecznie gratulujemy!

Podziękowanie

Szczegóły

 

Serdecznie dziękujemy Państwu za udzieloną pomoc i wsparcie dla Mikołaja. Dzięki Państwa zaangażowaniu na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą mogliśmy przelać kwotę 6782,46 zł.

Dziękujemy bardzo!!!!!

 

XIII Konkurs Wiedzy Chemicznej w Tarnowskich Górach

Szczegóły

W dniu 31 stycznia 2019 r. dwa zespoły uczniów klas 3 gimnazjum z naszej szkoły uczestniczyły w XIII Konkursie Wiedzy Chemicznej organizowanym przez Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących (“Chemik”) w Tarnowskich Górach. Uczniowie sumiennie przygotowywali się do konkursu pod okiem pani Gabrieli Zuzel, czytając o nowinkach ze świata chemii oraz zgłębiając tajniki tej wspaniałej i wbrew pozorom całkiem młodej nauki.

Wyniki konkursu będą ogłoszone w późniejszym terminie, więc trzymamy kciuki za naszych młodych chemików.

 

 

 
 
 

Kolorowy Tydzień 2018

Szczegóły

Tydzień kreatywność i preorientacji zawodowej

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

w Koszęcinie

 

Koniec listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie upłynął pod znakiem Kolorowego tygodnia. Jest to coroczne działanie profilaktyczne, które odbywało się tym razem pod hasłem kreatywność i świadomość własnych predyspozycji, w tym zawodowych. Uczniowie w ciągu paru dni uczestniczyli w licznych warsztatach, które miały na celu pokazanie im jak największego wachlarza zawodów i możliwości realizacji siebie.

W poniedziałek młodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki Zdrój. Z myślą o uczniach starszych klas zorganizowano spotkanie z przedstawicielami następujących grup zawodowych; lekarzem Karolem Kukowką, ratownikiem medycznym Krzysztofem Olszakiem, fotografem Olą Szczygieł, wizażystką Agnieszką Just, lektorem Anną Adamczyk. Wszyscy działali pod wspólnym mianownikiem Stowarzyszenia MONTOWNIA z prezesem zarządu na czele - panią Katarzyną Ochman- Sozańską.

Nawiązana współpraca z panią Anną Trzepizur - Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń zaowocowała  wtorkową wizytą kolejnych ciekawych osób, które z wielką pasją prezentowały wykonywane przez siebie zawody:
informatyk, logistyk i kelner - przedstawili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu pod okiem pań Katarzyny Myrcik i Marioli Strzoda, trener personalny, instruktor sportu - Agnieszka Kondracka, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich - Katarzyna Lewandowska,  położna - Magdalena Paus, dyrektor Banku BGŻ BNP Paribas - Sylwia Zaborowska - Puzoń, grafik komputerowy - Marta Gadaszewska, cukiernik w Piekarni Michała Łubowskiego - Marta Jędrusik i Agnieszka Łuczak, terapeuta zajęciowy - Anna Trzepizur.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również:

policjant - Michał Sklarczyk, strażak - Ryszard Sobala, nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych z Lublińca Jadwiga Gąsior, Katarzyna Stemarowicz i Aleksandra Koszarek wraz z uczniami prezentując zawody cukiernik oraz fryzjer, konsultant, menedżer HR, doradca zawodowy - Anna Głąb, w imieniu dowódcy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tomasza Białasa - Rafał Podgórski i Krzysztof Delfin oraz psycholog szkolny  - Małgorzata Wojsa.

Środa była dniem spędzonym wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. Na terenie siedziby zespołu, uczniowie klas starszych zapoznawali się z pracą artysty, uczestniczyli w warsztatach wokalnych i tanecznych, zapoznali się z pracą oświetleniowca oraz charakterem pracy w kostiumerii. Uczniowie klas czwartych i piątych, na terenie szkoły, uczestniczyli w zajęciach tanecznych i poznawali podstawy narodowych tańców polskich. Klasy najmłodsze gościły rodziców, którzy przyszli opowiedzieć o swoim zawodzie.

Czwartek był dniem spędzonym warsztatowo wspólnie z panią Dorotą Zawadzką, znanym psychologiem rozwojowym. Pani Dorota poprowadziła z uczniami w trzech grupach wiekowych spotkania na temat: ,,Kraj Lewandowskich, Chodakowskich i YouTube - o wymarzonych zawodach”. Rozmawiała z uczniami naszej szkoły również o prawach dzieci. W godzinach popołudniowych odbyło się także  spotkanie z p. Dorotą dla chętnych rodziców pt. Żeby im się chciało chcieć - jak skutecznie motywować dziecko.

Piątek był dniem nastawionym na kreatywność uczniów. Tego dnia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz kreatywności. W trakcie kiermaszu uczniowie mogli poznać tajniki “lampy lawy”, cieczy nieniutonowskiej, stworzyć własnego slima, malować na folii, poskakać w gumę, układać kostkę rubika, pograć w grę kreatywną, zrobić origami czy stworzyć klasowe drzewo mocy.

Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni zajęciami jakie przygotowali dla nich wszyscy zaproszeni goście. Mamy nadzieję, że to działanie pomoże im w przyszłości podejmować trafne wybory.

Jesteśmy wdzięczni Wójtowi Gminy Koszęcin p. Zbigniewowi Seniów za patronat i wsparcie w realizacji spotkania z p. Dorotą Zawadzką. Dyrekcji i pracownikom Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk za przeprowadzenie warsztatów dla uczniów i przygotowanie zwiedzania siedziby zespołu przez p. Dorotę Zawadzką.

Wszystkim zaangażowanym w realizację podjętych działań, z uwzględnieniem rodziców - serdecznie dziękujemy!

Kłaniamy się raz jeszcze wspaniałym i bezinteresownym gościom.

Oj działo się! Zobaczcie sami :)

Przygotowały: Dorota Kała - Kubisz, Karolina Goniwiecha, Agata Balwierz

 

 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER