Śladami Marii Skłodowskiej-Curie

Szczegóły

Dzięki staraniom wójta gminy Koszęcin, pana Zbigniewa Seniówa, uczniowie kl. III Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu pt. "Śladami Marii Skłodowskiej - Curie" w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego, która odbyła się 19 maja 2017r. w Domu Kultury w Koszęcinie.

    Szczególną atrakcją było spotkanie z odtwórczynią głównej roli panią Elisabeth Duda i reżyserem filmu. Uczniowie zadawali twórcom pytania związane z realizacją filmu. Dowiedzieli się na przykład, że aktorzy, odtwarzający główne role, jeździli w filmie na oryginalnych XIX-wiecznymi rowerach. Spotkaniu towarzyszyła bardzo serdeczna atmosfera. Na zakończenie młodzież otrzymała zdjęcia z autografami i słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy panu Zbigniewowi Seniówowi za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 

Przedstawienie dla klas I-III w języku angielskim

Szczegóły

Cindarella

Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w ciekawej lekcji, przygotowanej przez uczennice gimnazjum. Zaprezentowały one przedstawienie pt.’’Cindarella’’ (Kopciuszek) w języku angielskim. Próby trwały kilka tygodni, wykonano ciekawe dekoracje oraz karty przedstawiające nowe słownictwo. Mamy nadzieję, że tego typu projekty zachęcają dzieci do nauki języka.

 

Akademia z okazji 3 Maja

Szczegóły

W dniu 28.04.2017 r., z okazji Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie Zespołu Szkół w Koszęcinie mieli okazję przeżyć krótką lekcję historii, uczestnicząc w akademii przygotowanej przez swoich rówieśników. Teksty literackie, mówiące o miłości do ojczyzny, uzupełnione pięknymi piosenkami, wywoływały dreszcz emocji. Dziękujemy!

Po akademii uczennice gimnazjum zaprezentowały projekt o rolnictwie ekologicznym.

 

Konkurs Językowy 4 Gmin w Psarach

Szczegóły

W dniu 26.04.2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach odbył się XI Językowy Konkurs 4 Gmin dla uczniów gimnazjum. Wzięły w nim udział drużyny z Miotka, Boronowa, Koszęcina, Strzebinia, Woźnik i Psar. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Machoń (j. niemiecki), Mateusz Brol (j. niemiecki), Antonina Karmańska (j. niemiecki), Bianka Imiolczyk (j. angielski), Agnieszka Srug (j. angielski) i Oliwia Matusek (j. angielski). Obie drużyny zajęły 3 miejsce, a indywidualnie Oliwia Matusek zdobyła miejsce II. Serdecznie gratulujemy!

Egzamin gimnazjalny 2017

Szczegóły

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczniowie klas 3 naszego gimnazjum zmierzyli się z arkuszami egzaminacyjnymi na egzaminie gimnazjalnym. Przez trzy dni rozwiązywali zaproponowane im przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną z Jaworzna pytania i zadania. Wrażenia po egzaminie: niektóre pytania łatwe, inne - trudniejsze, jednak wszystkie do napisania. Miejmy nadzieję, że wszyscy nasi trzecioklasiści osiągną jak najlepsze wyniki. Trzymamy kciuki!

Niżej kilka zdjęć z sali egzaminacyjnej:

 

 
 

Konkurs recytatorski (eliminacje powiatowe) "Wrażliwość na słowa" w MDK w Lublińcu

Szczegóły

5 kwietnia 2017 r.  w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się eliminacje powiatowe Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”. Uczennica naszej szkoły, Michalina Kurzac z kl. 1a, recytując wiersz Cz. Miłosza "Na dzień dobry" i fragment "Hobbita" J.R.R Tolkiena, zdobyła III miejsce . Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej MDK w Lublińcu

 

Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Szczegóły

Kolejny raz wzięliśmy udział w VIII Konkursie Wiedzy o Języku Polskim organizowanym przez Gimnazjum w Kaletach we współpracy z Kołem Naukowym Onomastów przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Gratulujemy Łukaszowi Pietrkowi z kl. II a, który zajął  I miejsce.

 

Targi Edukacyjne 2017

Szczegóły

W trakcie Rekolekcji Wielkopostnych chętni uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wyjeździe na targi edukacyjne do Tarnowskich Gór. W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" swoje stanowiska mieli przedstawicie szkół ponadgimnzajalnych z terenu powiatu tarnogórskiego. Nasi uczniowie chętnie brali udział w pokazach szkół, m.in. w pokazie fryzjerstwa. Wrócili do domów wyposażeni w ogromną ilość ulotek i decyzji, którą wybrać szkołę.  :))

 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER