Kalendarz wydarzeń  

listopad 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   

Logowanie  

   

Strona główna

Dzień preorientacji zawodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

Szczegóły

Dzień preorientacji zawodowej w Szkole Podstawowej

im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

 

„Wybierz pracę, którą kochasz,

a nie będziesz musiał pracować

nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

– Konfucjusz

 

         Funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie wymaga dużej aktywności i wiedzy o rynku pracy, rynku edukacyjnym i o sobie samym. Dlatego tak ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej przez uczniów, umiejętność podejmowania trafnych decyzji i dokonywania wyborów. Świadomi jesteśmy, że planowanie kształcenia oraz kariery zawodowej powinno odbywać się jak najwcześniej przy wsparciu placówek oświatowych, dlatego też już po raz kolejny 25 października 2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty preorientacji zawodowej.    

      Realizowane w naszej szkole działania z zakresu preorientacji/orientacji zawodowej mają na celu kształtowanie u uczniów pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji. Poprzez poznawanie i rozwijanie własnych zasobów oraz nabywanie wiedzy
na temat zawodów i rynku pracy.

Nawiązana w tym roku współpraca zaowocowała  wizytą kolejnych ciekawych osób, które z wielką pasją prezentowały wykonywane przez siebie zawody:

Adam Binkowski - agent nieruchomości, Anna Gałeczka - Pasieka - pracownik biura podróży, Jadwiga Gąsior, Katarzyna Stemarowicz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych z Lublińca wraz z uczniami prezentując zawody cukiernik, Michał Kaczmarczyk - designer, Marceli Gluch - strażak, Bożena Klama - pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszęcinie, Anna Szwedzińska - pracownik kantoru wymiany walut, Małgorzata Pudlik - pielęgniarka - NZOZ "Medica" Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, Wojciech Fraj - Instruktor prawa jazdy, Joanna Fraj - asystentka stomatologiczna, Sylwia Mańka - sekretarka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Koszęcinie, Łukasz Cierpioł- pracownik LP- Nadleśnictwa Koszęcin oraz Anna Trzepizur i Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń.

Wszystkim gościom zaangażowanym w realizację podjętych działań,
z uwzględnieniem rodziców - serdecznie dziękujemy. Podjęte wspólnie działania pozwolą na wyposażenie absolwentów naszej szkoły w wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne, aby odnaleźć się na współczesnym rynku pracy. 

 

Przygotowała:

Dorota Kała -  Kubisz - doradca zawodowy

Karolina Goniwiecha - pedagog       

 

                        

   

   

   

Godziny pracy osoby nadzorującej przejście dzieci przez jezdnię 7:30-15:30

   
Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD)
jest Pan Adam Korzuch, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
   

   

   

Szkolny autobus  

 
 
   

Gościmy  

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

   

Galeria Zdjęć  

   

Projekt Erasmus  

   

Statystyka  

Użytkowników:
569
Artykułów:
870
Odsłon artykułów:
1696188
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER