listopad 2019

Strona główna

Dzień preorientacji zawodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

Dzień preorientacji zawodowej w Szkole Podstawowej

im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

„Wybierz pracę, którą kochasz,

a nie będziesz musiał pracować

nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

– Konfucjusz

Funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie wymaga dużej aktywności i wiedzy o rynku pracy, rynku edukacyjnym i o sobie samym. Dlatego tak ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej przez uczniów, umiejętność podejmowania trafnych decyzji i dokonywania wyborów. Świadomi jesteśmy, że planowanie kształcenia oraz kariery zawodowej powinno odbywać się jak najwcześniej przy wsparciu placówek oświatowych, dlatego też już po raz kolejny 25 października 2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty preorientacji zawodowej.

Realizowane w naszej szkole działania z zakresu preorientacji/orientacji zawodowej mają na celu kształtowanie u uczniów pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji. Poprzez poznawanie i rozwijanie własnych zasobów oraz nabywanie wiedzy
na temat zawodów i rynku pracy.

Nawiązana w tym roku współpraca zaowocowała  wizytą kolejnych ciekawych osób, które z wielką pasją prezentowały wykonywane przez siebie zawody:

Adam Binkowski - agent nieruchomości, Anna Gałeczka - Pasieka - pracownik biura podróży, Jadwiga Gąsior, Katarzyna Stemarowicz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych z Lublińca wraz z uczniami prezentując zawody cukiernik, Michał Kaczmarczyk - designer, Marceli Gluch - strażak, Bożena Klama - pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszęcinie, Anna Szwedzińska - pracownik kantoru wymiany walut, Małgorzata Pudlik - pielęgniarka - NZOZ "Medica" Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, Wojciech Fraj - Instruktor prawa jazdy, Joanna Fraj - asystentka stomatologiczna, Sylwia Mańka - sekretarka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Koszęcinie, Łukasz Cierpioł- pracownik LP- Nadleśnictwa Koszęcin oraz Anna Trzepizur i Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń.

Wszystkim gościom zaangażowanym w realizację podjętych działań,
z uwzględnieniem rodziców - serdecznie dziękujemy. Podjęte wspólnie działania pozwolą na wyposażenie absolwentów naszej szkoły w wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne, aby odnaleźć się na współczesnym rynku pracy.

Przygotowała:

Dorota Kała -  Kubisz - doradca zawodowy

Karolina Goniwiecha - pedagog

Godziny pracy osoby nadzorującej przejście dzieci przez jezdnię 7:30-15:30

Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD)

Szkolny autobus

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Galeria Zdjęć

Projekt Erasmus